Rozdział III. Lecznicze właściwości cylindrów                                          Spis treści


Konstruowanie światów lub praca w systemie poszukiwania


     „W ciągu wielu lat czujni ludzie słuchali Milczącego Głosu. Właśnie oni poznali wiele kosmicznych sekretów. Jedni zapisywali je do świętych ksiąg, inni przekazywali z ust do ust jako objawienie.”

(N. Rerich „Kosmiczne legendy Wschodu”).


     Praca w systemie poszukiwania zalecana jest dla ludzi twórczych – artystów, muzyków, malarzy, uczonych, albo po prostu marzycieli.
     Weźcie do rąk Cylindry i nastawcie się na to, aby chciało się wam wiedzieć, zrozumieć, namalować, zobaczyć lub usłyszeć. Pozostawcie tę chęć w głębi swojego serca i postarajcie się wyobrazić sobie siebie jak ziarnko po ziarnku budujecie to, co tak chcecie zobaczyć – obraz, formułę, książkę. Wyobraźcie sobie w myśli, że one już gdzieś istnieją i wy musicie tylko uważnie się im przyjrzeć… Im częściej będziecie pracować w takim systemie, tym lepiej będzie wam to wychodziło. Kończąc seans krytycznie przejrzyjcie kolekcję waszych konstrukcji. Pozostawcie to, co wartościowe, a wyrzućcie wszystko co przypadkowe i niewłaściwe (co właśnie zdecyduje o waszym profesjonalnym zmyśle). Nie należy naiwnie myśleć, że wszystko, co stanie przed waszym wewnętrznym spojrzeniem jest objawieniem. Jak już było mówione na stronach tej książki Cylindry Faraona nie mogą zastąpić pracy waszej duszy i ciała. Mogą tylko być pomocnikami. Kostur w trudnej drodze...

poprzednia strona                                                                    następna strona