A polaritás lényege
A Földhöz és a Naphoz hasonlóan a testünknek is van északi és déli mágneses sarka.
A test felső része pozitív töltésű.
A lábak töltése negatív.
A test jobb oldala pozitív töltésű.
A test bal oldala negatív töltésű.
A polaritási kezelések lényege hogy a pozitív és a negatív sarkokat (rendszerint a jobb és a bal kezet) a test meghatározott részére helyezzük.
A Fáraó hengerekkel történő munka során:
A Naphenger (réz) pozitív (+)
A Holdhenger (cink) negatív (-).
A Fáraó hengerek használata e módszer szerint lehetővé teszi, hogy szervezetünkben az életerő áramlása megsokszorozódjon és minőségileg is megerősödjön.
Ne számítsunk villámgyors eredményekre. Ahhoz hogy elérjük a szükséges változást egy sor polaritás-gyakorlatot kell elvégezni, s emellett szükség van erkölcsi önnevelésre, mozgás gyakorlatokra és megfelelő étkezési rend kialakítására. Bár vannak azonnali eredmények is, mint pl. fájdalom csökkenése és javulás a szervezet különböző rendszereinek működésében. Legjobb, ha hetente 3-4 foglakozással kezdünk.
Amikor az állapotunkban határozott javulás áll be, elegendő a polaritás foglalkozások számát hetente kettőre csökkenteni.
Amikor már minden rendben van egy polaritás-foglalkozás hetente elegendő szinten tartás céljából egészen addig, amíg végleg el nem tűnnek a nemkívánatos tünetek. Ezek a foglalkozások hasznosak, megelőző jelleggel is.
Lehet javasolni a Fáraó hengerek használatát krízis helyzetben is szerencsétlenségek esetén, az orvosi segítség megérkezéséig is.
Az idős emberek esetén, a gyakori (hetente 3 alkalommal) rövid foglalkozások a legcélszerűbbek és hasznosabbak. Az erős polaritás gyógyító tisztító folyamatot is megindíthat a szervezetben, a toxinokat szabadítva fel, melyek hosszú idő alatt halmozódtak fel a szervezetben, s melyek elpusztításához már nincs elegendő életerő az idős szervezetben. Sokkal jobb, ha lassan és könnyen végezzük ezt. Az idősebb emberek számára létezik tisztító diéta és helyes táplálkozás is.
A gyerekeknél 7 éves korig a szülők közreműködésével végzett polaritási gyakorlatokat ajánljuk.
Hogy kezdjük el a polaritási gyakorlatot?
A gyakorlat elvégzése gondoskodjunk arról, hogy a szoba meleg, nyugodt és kényelmes legyen. Legjobb, ha minden olyant eltávolítunk, ami elvonja a figyelmünket. Kapcsoljuk ki a televíziót, rádiót, telefont, zárjuk ki a szoba állatokat is. A kellemesebb hangulat érdekében kapcsoljon be valamilyen nyugtató zenét. A ruhának kényelmesnek, szabadnak és fémes elemektől mentesnek kell lennie. Legjobb, ha levesszük a cipőt és a zoknit. Ez lehetővé teszi a közvetlen energetikai kapcsolatot a lábak számára. Tegyék félre a ékszereket, csatokat, kulcsokat, órákat stb. tárgyakat. Az életerő hullámok megújításához és kiegyenlítődéséhez, valamint a blokkolt pontok megnyitásához a gyakorlatot egyenes és kemény helyen fekve végezzük el. A nyak és a derék alá lehet tenni kis henger alakú díványpárnákat. Feküdhet úgy is, hogy a törzs közepétől fokozatosan emelkedjen a felső teste. A fő, hogy meleg kényelmes legyen. Ne tegye keresztbe a kezét vagy lábát.
A gyakorlat megkezdése előtt, vegyen néhányszor mély lélegzetet és engedje el magát. Miután elkezdődött a szeánsz a Fáraó hengerrel, elmondhatja mit érez, nevethet, sírhat vagy egyszerűen hallgathat. Minél jobban elengedi magát, annál könnyebben hatol át az életerő e testén. Tegye azt, amihez az adott percben e legjobb önnek. El is aludhat. Ha felébredt változtasson testhelyzetet.
Tanácsok a Fáraó hengerekkel történő polaritás-gyakorlatok végzéséhez
1. A hengereket legjobb egyénileg vagy közeli emberek körében végezni.
2. Minden helyzetben feltétlenül szükséges „Az alaphelyzetek” fejezet a. és b. pontjának teljesítése.
A „blokkolás feloldása” helyzetben az egyes pontok végrehajtása az előírt sorrendben történjen.
3. A polaritás szeánszokat sorozatban végezzük. Egy szeánsz nem hatásos.
4. A hengereket nem szabad a fej fejtető részéhez helyezni.
5. A polaritás szeánszokat kívánatos éhgyomorra végezni, vagy nem előbb mint 1 órával, az étkezés után. Ha az étkezés utáni túlteltség érzésétől akarunk megszabadulni, akkor azonnal is használhatjuk a hengereket. Ekkor vagy a gyomor melletti helyzet, vagy a fekvő Fáraó helyzet a leghatásosabb.
6. A törzsre merőlegesen állított henger adja a legerősebb energetikai hullámot. Erős szervezetű embereknél alkalmazzák ezt.
7. A törzsön keresztben elhelyezett henger adja a leglágyabb energia hullámot. Ezt legyengült szervezetű embereknél, idős korúaknál, vagy 7-14 éves gyermekeknél alkalmazzák.
8. Minden helyzetben az használat optimális időtartama 2-20 perc. 2 perc szükség esetén a gyermekeknél. 10-15 perc az átlagidő. 20 perc a régi hosszú folyamatoknál, korábbi megbetegedések esetében, éles helyzetekben, operáció után.
9. Funkcióváltozást szenvedett konkrét szervek esetében maximális energetikai aktivitásuk idején történő használatuk adja a legjobb eredményt:
- tüdő: 3-5 óra között,
- vastagbél: 5-7 óra között,
- gyomor: 7-9 óra között,
- lép, hasnyálmirigy: 9-11 óra között,
- szív: 11-13 óra között,
- vékonybél: 13-15 óra között,
- húgyhólyag: 15-17 óra között,
- vese: 17-19 óra között,
- szívburok: 19-21 óra között,
- a törzs három részének energetikai csatornája: 21-23 óra között
- epe: 23-1 óra között
- máj: 1-3 óra között.
10. A hengereket a fájó testrész fölé vagy alá helyezzük. Nem tanácsos a fájó hely mellé való helyezés.
11. A hengerek öntisztító tulajdonsággal rendelkeznek. De nagy megterhelés után, mossuk le pár másodpercig, folyó hideg vízzel. Törekedjünk arra, hogy a víz ne érje a hologramok felületét. Oxidálódás esetén, bármilyen fémtisztító folyadékkal tisztítsuk, mely nem karcolja a hengerek felületét.
12. Ne tároljuk a TC, hűtőszekrény, vagy működő háztartási gép mellett. Különítsen el neki helyet a ház legnyugodtabb, legharmonikusabb részében.
13. Ha kevés az ideje, és helyre kell állítania az energetikai szintjét, alkalmazza a Fáraó helyzetet mozgásban.
14. Terhes nőknek szabad hengerekkel kezelt, s a fényképükön feltöltött vizet inni. Ha egyszerűen pihenni akar, alkalmazhatja a Fáraó-testtartás fekvő helyzetét 15 percig vagy tovább. Ez a rendelkezésre álló időtől függ. Ez nagyon hatásos, különösen ha el is szunnyad közben.
Alaphelyzetek
1. Kéz-láb Ez a helyzet az egész szervezetre hat: Segít az ellazulásban, az élet energia felvételében, és a blokkolás feloldásában. Ülve vagy fekve lehet végezni.
a. A Naphengert (réz) a bal sarok alá teszi, a Holdhengert (cink) a jobb kezébe veszi.
b. A Holdhengert (cink) a jobb sarok alá teszi, a Naphengert pedig a bal kezébe. Minden helyzetben 2-10 percig tartja a hengert.
A második kéz tenyérrel felfelé néz, a lábak könnyedén szétnyílnak. Ha a gyakorlatot ülve végzi, akkor a hengert a láb alá helyezi.
2. A blokkolás feloldása Fekvő helyzetben a Naphengert keresztbe helyezi a farpofa közepén a farkcsont táján, vagy a farpofák közé. A Holdhengert jobb kézben merőlegesen tartva, a következő sorrendben 2-10 percig a következő helyekre helyezi:
- szeméremcsontra,
- 2 újjal a köldök felett,
- a mellcsontra a mellbimbó vonalában,
- a kulcscsont közti mélyedésbe,
- a homlokra a szemöldökök felett.
A szabad kéz tenyérrel felfelé fekszik.
Ha ülve végzi, akkor a Naphengerre üljön a farkcsonttal, a hengert a két farpofa közé helyezve.
3. Farkcsont-nyakszirtcsont Fekve - a Naphengert keresztbe teszi a farpofa közepén a farkcsont táján, vagy a farpofák közé helyezi, a Holdhengert pedig a nyakszirtcsont alá. A kezek a test mellett vannak, tenyérrel felfelé. Ülve – a Naphenger a farpofák közti mélyedésbe, hogy érintkezzen a farkcsonttal, a Holdhenger – a nyakszirtcsont alá. Hátra dőlve a támlának szorítjuk a Holdhengert. A kezeket a test mellé helyezzük, tenyérrel felfelé. 3a. Farkcsont – köldök A naphengert a farkcsont tájékára helyezzük, a Holdhengert a köldökbe.
4. Láb – csípő
a. A Naphengert helyezze a balfenekére hátul a deréknál egy kicsit lejjebb (a bal farpofa felső része). A Holdhengert – a jobb sarok alá.
b. A naphengert – a bal sarok alá. A Holdhengert – helyezze a jobb fenekére hátul a deréknál egy kicsit lejjebb ( a jobb farpofa felső része).
5. Csípő - váll
a. Naphenger – a bal váll mellett Holdhenger – a jobb lágyék mélyedés.
b. Naphenger – a bal lágyék mélyedés Holdhenger – jobb váll mellett.
6. Láb - váll Fekve:
a. Naphengert helyezzék a bal sarok alá. Holdhengert – a jobb vállra a kulcscsont tájékára.
b. Naphengert – a bal vállra a kulcscsont tájékára. Holdhengert – a jobb sarok alá. Ülve: A hengert helyezze a lába alá hosszában és lépjen rá.
7. Kéz - váll
a. A Naphengert vegye balkézbe. A Holdhengert tegye a jobb válla alá.
b. A Naphengert tegye a bal válla alá hosszában. A Holdhengert vegye jobb kézbe.
8. Nyakszirtcsont – láb A Naphengert helyezze
a. a jobb sarok alá, aztán pedig
b. a bal sarok alá A Holdhenger állandóan a nyakszirtcsont (koponyaalap) alatt van.
9. Farkcsont - kéz A Naphengert helyezze a farpofák közti redőbe vagy a farpofák alá. A Holdhengert vegye először
a. a jobb kezébe, aztán
b. a bal kezébe.
10. Fájdalom megszüntetése A fájdalom bárhol is jelentkezik (így fogfájás esetén is): operáció utána varratoknál, zúzódásnál, vágott sebnél vagy törésnél, a kezelést a beteg helynél kell elvégezni.
a. Naphengert tegyék a fájó hely alá. Holdhengert a fájó hely felé.
b. Naphengert balra a fájó helytől lejjebb. Holdhengert tegyék jobbra a fájó hely fölé.
c. A Naphengert tegyék balra a fájó rész fölé. A Holdhengert – jobbra a fájó rész alá. A hengert lehet sokáig tartani, akár órákon keresztül különféle helyzetekben, amíg a fájdalom meg nem szűnik. Lehetséges, hogy a fájdalom kezdetben erősödik. Semmi esetre se távolítsa el a hengereket ilyenkor, várja míg meg nem könnyebbül.
10. Fáraó testhelyzet A Naphengert tartsa a jobb kezében, a Holdhenger a bal kézben. Ez a testhelyzet nem testünk polaritásával kapcsolatos. Ennek az energia hullám az alapja, mely a két henger között keletkezik. Az ember van az energia hullám közepén. A testhelyzet négyféle lehet.
a. Fekve – a leglágyabb és nyugodtabb a négy helyzet közül. Gyógyító, egészséget helyreállító és nyugtató hatása van. Ezt lehet alkalmazni a gyerekeknél és idős embereknél, de természetesen nem a henger-használat első napján. Ez igényli a leghosszabb időt. 40 perctől 2 óráig vagy azon túl is alkalmazható. Gyerekeknél 5 percig vagy többet. Ebben a helyzetben le lehet feküdni aludni és nem kell feltétlenül mozdulatlanul hanyatt feküdni, hanem bármilyen helyzetben lehetünk, akár hason vagy oldalunkon fekve. Amikor befejeződik a henger munkája, ön felébred. Ekkor távolítsa el a hengereket az ágyból, és aludjon tovább.
b. Ülve – Ez a helyzet is nyugodt, lágy, de már sokkal aktívabb. 20-50 Percig folytatható. Közben olvashat, zenét hallgathat, még TV-t is nézhet – a nyugodt harmonikus hangok, színek, és cselekmények nem zavarják a munkát.
c. Állva – Ez a helyzet aktív, jóval erősebb energia áramlás idéz elő. Ilyenkor áramlik önbe az erő, az egészség, frissesség. Ez az erő gyűjtésének és helyreállításának testhelyzete. Nem javasolható erősen legyengült állapotban, idős embereknek, 7 év alatti gyermekeknek, közvetlenül hosszan elhúzódó betegségek után. 10-20 percig tartson. Ebben a helyzetben tervezhetjük dolgainkat, különböző helyzetek megoldásain gondolkodhatunk, például életünk további lépésein, vagy alkotó terveken. Koncentráljon arra a gondolatra, hogy most érkezik a segítség önhöz. Önt erő, egészség, frissesség, energia, megnyugvás, kiegyensúlyozottság és harmónia tölti el.
d. Mozgásban – Az erő helyreállítás és gyűjtés testhelyzete. A legaktívabb és ezért a legrövidebb is. Időtartama: 2-15 perc. Kapcsolja be a zenét vagy koncentráljon a Mindenható Szentképére, és úgy mint az előző testhelyzetben gondoljon a segítségre, harmóniára, egészségre stb. Az egész test mozogjon lágyan. Ebben a mozgásban vegyen részt a test minden része, ízülete. Ez az ön személyes tánca, melyben minden porcikája részt vesz, minden izom és ín, a kéz és a láb minden ujja, e gerinc minden csigolyája. Dinamikus központok A testnek vannak meghatározott központjai, melyek különösen érzékenyek az életerő áramlására.
Ezek az alábbiak:
- farkcsont
- köldök
- nyakszirtcsont alapja
Farkcsont (a farkcsont végződése) a test legnegatívabb töltésű része
Ha a Naphengert a farkcsontra helyezi, a Holdhengert bármilyen beteg részre teheti amely annál magasabban helyezkedik el, pl. –hát, mell, beteg szervek. Köldök – semleges töltésű.
A hengert a testre merőlegesen kell elhelyezni a köldökre. Ha a Naphengert a köldökre helyezi, akkor a Holdhenger bármilyen beteg vagy problémás helyre kerülhet, ha az annál feljebb van- mell, hát, kezek, nyak, fej. Sosem helyezze a hengert a fejtetőre. Ha a Holdhengert a köldökre helyezi, akkor a Naphenger bármely problémás helyre kerülhet, mely ez alatt található.
Ha a törzse alsó részén van a problémás hely, akkor a hengert helyezze minkét láb ujjai alá keresztben.
Nyakszirtcsont alapja – a gerincoszlop felső részén teljesen pozitív töltésű.
Helyezze a Holdhengert keresztbe a nyakszirtcsont alapjához, a Naphengert pedig – bármelyik ez alatt lévő problémás vagy beteg helyhez – hát, mell, kezek, lábak.
Javaslatok az alaphelyzetek alkalmazására
( a javasolt sorrendben alkalmazzuk )
A javasolt helyekből gyakorlat csoportokat lehet összeállítani. Ezeket a csoportokat aztán felváltva lehet alkalmazni. Ezt rendszeresen kell csinálni minden nap, vagy minden második nap vagy egyszer, kétszer vagy háromszor egy héten. Ez az önök állapotától vagy problémájától függ.
Ha nagy változás történt a fizikai, emocionális, pszichés vagy energetikai szintben, akkor hatékony lehet a napi kétszeres foglalkozás is 3-7 napon keresztül. Például naponta egyszer egy gyógyító komplex-gyakorlat és a Fáraó helyzet valamelyike, az ön egészségi állapotának megfelelő változatban. Vagy naponta egyszer komplex-gyakorlat és hengerrel az ön személyére feltöltött víz ivása naponta néhányszor: Napi dózis 150-300 ml.
Ehhez a vizes edényt az ön fényképén kell elhelyezni. A Naphenger – a kép jobb oldalán, a Holdhenger pedig a bal oldalán áll. 200-500 ml víz feltöltéséhez elegendő 6-8 óra.
Ha ön szervezetét kivételes megterhelés érte – fizikai, emocionális, pszichológiai, energetikai, akkor azt még aznap oldja fel, és az ezt az állapotot erősítse meg még 2-3 napi hengeres foglalkozással.
Példák a komplex gyakorlatokra
1. Láb-csípő, Csípő-váll, Kéz-láb.
2. Köldök-láb, Köldök-kéz, Farkcsont-nyakszirtcsont.
3. Nyakszirtcsont-láb, Farkcsont-kéz, Farkcsont-nyakszirtcsont.
4. Blokkolás feloldása, Farkcsont-nyakszirtcsont Kéz-láb.
Ezt a gyakorlat csoportot nem ajánlatos gyakran végezni. Csak egyszer minden 5-7 napban, ha minden nap foglalkozik a hengerekkel.
Egyedi alkoholos részegség esetén, a vendégek távozása, vagy a bankett után, tartsa kezében a Fáraó hengereket Fáraó testtartásban fekve vagy ülve, vagy végezze el valamelyik gyakorlat csoportot. A hengerek, a mélységben működve, elkezdik semlegesíteni az alkoholt és a szervezetet terhelő többi anyagot. A hengerek segítenek, hogy ismét normálisan érezze magát. Ennek során közérzete rosszabbra fordulhat . Erős alkoholos lerészegedés esetén gyakran ez a „kilőtte magát” állapot. Fő, hogy nem kell megijedni és eldobni ilyenkor a hengereket. Szükséges kivárni, amíg ez a beteges vagy súlyos állapot el nem múlik.
7 év alatti gyerekek kezelése A gyerekeknél fájdalom, ütődés, trauma esetén a felnőtt veszi a kezébe a hengereket, a jobb kezébe a Naphengert, a bal kezébe pedig a Holdhengert, és a kezeit gyermek testére helyezi. Lehet ruhán keresztül is. A Naphenger a károsodott testrész alatt, a Holdhenger pedig fölötte helyezkedik el. A gyermek teste és a hengerek között vannak a felnőtt ujjai.
Használják hengerekkel kezelt vizet a gyerek gyengélkedése és betegsége idején, ivókúraként, mosakodásra, leöntésre, fürdésre. Szükség esetén a kezelt vizet már csaknem a gyerek születésétől lehet alkalmazni. A hengerek beteg helyek mellé való 2-3 perces helyezését vagy a Kéz-láb helyzet alkalmazását már három éves kortól el lehet kezdeni, ha az édesanya használja a hengereket, akkor még inkább. Ha a terhességéig használta a hengereket, és terhessége alatt itta a kezelt vizet és a gyermekkel már végeztek hengeres foglalkozást a szülők közreműködésével.
A felnőtt elvégzi a Fáraó-helyzetet saját megtisztulására és erőfeltöltésére. Ezután tetszőlegesen átöleli a fekvő gyermeket, vagy a térdén tartja. A hengerek a felnőtt kezében maradnak Fáraó-testhelyzetben.
A családi kapcsolatok harmonizálására, a gyermek védelmének és energetikai potenciáljának növelésére a következő helyzetet alkalmazzuk. Az egyik felnőtt a Naphengert a jobb kezében tartja, a másik pedig a bal kezében a Holdhengert.
Szabad kezükkel kézen fogják a gyermeket vagy átölelik a vállát. Az állatok kezelése Az állatok nagyon jól viselek a hengerekkel történő kezelést.
Alkalmazzák bármely probléma esetén a növendék állatoknál. Adjanak nekik inni hengerekkel kezelt vizet. Alkalmazzák az alapvető gyógyító helyzeteket:
- „Kéz-láb” egyenesen a mancsuknál, fontos hogy érintkezzen a henger a lábbal.
- „Farkcsont-nyakszirtcsont” A Naphenger a farok tövénél, a Holdhenger a nyakszirtcsont alatt.
- Fáraó-testhelyzet
– a hengereket az állat oldalához tesszük. A Naphengert jobbra, a Holdhengert balra. Nem fontos, hogy a hengerek a testtel érintkezzenek. Komoly gond esetén, néhány kezelést lehet végezni naponta.
Az öntudat fejlesztése
A legjobb kora reggel vagy este elalvás előtt végrehajtani az alábbiakat:
- Blokkolás feloldása
- Farkcsont-nyakszirtcsont
- Kéz-láb
- Fáraó-testhelyzet
Az első három helyzet felkészíti a szervezetét gyenge energia hullám fogadására.
A „Fáraó-testhelyzetben” ön arra koncentrál, hogy önhöz segítség érkezik a Felsőbb Erőktől.
Önt elárasztja a nyugalom, kiegyensúlyozottság, harmónia, erő és védettség.
Koncentráljon arra, amit konkrétan el akar érni.
Ez lehet:
- új ismeretek megszerzése,
- találkozás a Nevelővel vagy a Mesterrel,
- Erő, tudás és energia megszerzése, hogy másokon segíthessen,
- segítség valamilyen helyzet megoldásában,
- segítség abban, hogy kiegyensúlyozott legyen gondolatban, cselekedetben és kívánságaiban,
- a külső és belső támadások elleni védelem megerősítése.
Azt az Energiát vagy Erőt, amit a kezelés során nyer, vagy az ember saját belső szükségleteinek a kielégítésére kell, vagy mások segítésére, vagy a közvetlen környezetünk megtisztítására kell fordítanunk. Nagy mennyiségű felhalmozott energia nyomaszthatja az embert. Minél többet kap, annál többet kell átadnia az embereknek.
A hengerek többszörösére növelik gondolkodási készségét. Ezért igyekezzen ellenőrizni gondolatait, különösen a kezelések alatt. Csak Egészséget, Szeretetet, Harmóniát, Erőt és Védelmet küldjön.
Ne feledje, hogy a negatív, káros gondolatok feltétlenül visszatérnek önhöz és az önök közvetlen környezetéhez betegség, szerencsétlenségek, családi és munkahelyi kellemetlenségek és veszteségek formájában.
Azok akik komolyan foglalkoznak, saját kisugárzásuk változásával, szükséges tudniuk, hogy a Hengerek segítenek az energetikai központok feltárásában.
Ezért a kezeléseknek minden energia központra ki kell térniük anélkül hogy kiemelnénk közülük egyet. Csak minden központ harmonikus feltárása és az öntudat minőségi változása, segítheti önt az öntudata és készségei fejlesztésében.
Ne törekedjen konkrét eredmények gyors elérésére. A szervezetének teljesen fel kell készülnie és talán át is alakulnia ahhoz, hogy a gyenge energia hullám, ne okozzon önnek kárt.
A Hengerekkel történő meditációt a legegyszerűbb dolgokkal kezdje:
- ellazulás, az áramlat érzékelése,
- belső kezelés,
- a környező tér kezelése,
- színterápia,
És csak azután, hogy tudja irányítani az energetikai hullámokat, lásson hozzá a bonyolultabb dolgokhoz:
- a szimbólumokhoz, bolygókhoz
Ne felejtse el, hogy a Hengerek Jótékony Erőt adnak.
„Ne szögeket verjenek vele be.”
Lélegezzünk, hogy éljünk-
Az élet teljes mértékben a légzéstől függ. Lélegezni – tehát élni.
A légzés szervezetünk legfontosabb tevékenysége, mivel minden egyéb funkciója a légzéstől függ.
Az ember elél egy ideig étel, jóval kevesebb ideig víz nélkül, de csak néhány percig tud elélni a levegő ismételt tüdőbe való felvétele, a légzés nélkül.
A helyes légzés kihat az élet időtartamára és segít a betegségek leküzdésében. Meglepő, de a szervezetben lévő salakanyag 3%-a távozik el fekália formájában, és csak 7%-a a vizelettel. A bőrön keresztül távozik 20%, s a 70%-ot pedig egyszerűen csak kilélegezzük.
A légzésnek két fontos mutatóra van hatása:
1. Arra a sebességre, mellyel a szervezet építi, vagy regenerálja az egészséges szövetet.
2. Valamint arra a sebességre, amellyel az anyagcsere-termékek kiválasztódnak a sejtekből és a szervekből.